Duvar kağıdı ustası evinizi şenlendiriyor

Duvar kağıdı ustası, yapısal anlamda farklı özellikler barındırmaktadır. Özellikle kağıdın imali sırasında kullanılan malzeme değişiklik göstermektedir. Ev duvar kağıdı konusunda çok çeşitli opsiyonlar vardır. Evde kullanılan mobilya ve diğer eşyalara göre bir seçim yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra yerli üretim duvar kağıtlarının yanı sıra ithal duvar kağıdı opsiyonu da söz konusudur. Renk ve desen anlamda alternatiflerin bol olması, duvar kağıdı seçecek olan kişiye büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Sadelikten yana olanlar beyaz duvar kağıdı üzerinde karar kılabilirler. Ayrıca, oda ya da iş yerinin havasına göre duvar kağıdı desenli de olabilmektedir.

Duvar Kağıdı Türleri Nelerdir?

Duvar kağıdı, değişik türlere sahiptir. Bunların birbirinden farklı özellikleri mevcuttur. Buna göre duvar kağıdı türleri şöyledir;

  • Duvar kağıdı genç odası modellerinde değişik desenler, figürler ve hatta karakterler söz konusudur. Gençlerin çok seveceği bu ürünlerde, ilgi çekici renk türleri de mevcuttur. Fiyatı ise kullanılan malzemeye göre değişmektedir. Tekstil malzemelerinden yapılmış olanlar daha pahalıdır.
  • Bebek odası duvar kağıdı adında bir ürün de vardır. Bu üründe bebeklere hitap eden desenler, resimler ve figürler söz konusudur. Genel olarak renkler çok canlıdır. Bu şekilde bebeğin dikkatini çekmektedir.
  • Bunun yanı sıra boyanabilir duvar kağıdı da rahatlıkla alınabilir. Boyanması hususunda bir renk kısıtlaması söz konusu değildir. Ancak boyama sayısı genellikle 15 kere ile sınırlandırılmıştır. Uzun ömürlüdür. İstediğiniz renkte boyama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
  • Banyo duvar kağıdı su ve neme karşı çok dayanıklıdır. Fiyatı biraz yüksek olabilir. Ancak uzun yıllar boyunca banyo içinde tercih edilebilir.
  • Duvar kağıdı ustası:  Evinizi yenilerken dikkat etmeniz gereken tek nokta ustanızı iyi seçmek, bunun için kişiler tarafında en çok önerilen duvar kağıdı ustası ile çalışmanız çok doğru bir karar olur.

Duvar Kağıdı Nasıl Temizlenir?

Duvar kağıdı temizlemek için gerekli olan malzemeler sabun ile süngerdir. Özellikle kabartma yapısına sahip olmayan duvar kağıtları için bu ürünleri kullanarak temizleme işini çok rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Ancak bunun için dikkatli olunmalıdır. Süngeri çok bastırdığınız zaman ürüne zarar verebilirsiniz. Hafif bir baskı yeterlidir. Çok fazla sabun kullanılmamalıdır. Duvar kağıdı satın al noktasında, beğeninize göre bir tercih ve seçim yapabilirsiniz.